MADEN SONDAJLARI

Yeraltının yapısını ve yeraltı zenginlikleri ( doğaltaş,kömür, metalik maden, vb.) hakkında bilgi toplamak ve işletmelerde üretime geçmek amacı ile kuyu açmak için yapılan işlemlere maden sondajı deni

Tıklayınız

JEOLOJİK VE HİDROJEOLOJİK ETÜDLER

Madencilik faaliyetlerinin ve su yönetiminin başarısı; hızlı, doğru, sistematik su izleme programına ve hidrojeolojik etütlere bağlıdır.

Tıklayınız

TEMEL ARAŞTIRMA SONDAJLARI

Yapıların üzerine oturacağı zeminlerin özelliklerini saptamak ve yapıların statik hesaplarını bu özellikler kullanılarak yapmak için yapılan sondajlardır.

Tıklayınız

ZEMİN ETÜDLERİ

Bir arsaya ait yer altı tabakalarının olası bir deprem karşısında göstereceği tepkiyi tespit etmek amacıyla yapılan çalışmalar olduğundan hayati önemi mevcuttur.

Tıklayınız

JEOLOJİK VE JEOFİZİK RAPOR YAZIMI

Jeofizik Çalışmalar; Yapı yerlerinde yapılan deprem risk analizi, vibrasyon, elektrik, resistivite, sismik, kuyu logları vb. çalışmalara verilen addır.

Tıklayınız

ÇEVRE JEOTEKNİĞİ

Artan nüfus ve beraberin oluşan çevre kirliliğinin tespiti, nedenleri ve oluşturacağı kirliliğin sonuçlarının irdelenmesi ve bu kirliliğe karşı çözümlerin sunulması için yapılan çalışmalara Çevre Jeot

Tıklayınız

ZEMİN İYİLEŞTİRME JEOTEKNİĞİ

NÖBA ZEMİN; Geniş tasarım ve danışmanlık tecrübesi olan, temel mühendisliği konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Zemin müteahhitliğindeki başarılı zemin araştırmaları ve uzun süren laboratuvar deneyler

Tıklayınız

TEMEL PROJELERİ

Zeminin durumu ve üst yapıdan gelen yüklerin ağırlığı durumuna göre firmamız tarafından temel projeleri projelendirilir.

Tıklayınız

Abone Ol

Bizden Haberder Olmak İstersen